Uplynulou sezónu hodnotí asistent trenéra A - týmu žen Jakub Schestag.

  • Duben 10, 2020

 

Hodnocení sezóny

Uplynulou sezónu hodnotí asistent trenéra žen. V rozhovoru se například dozvíte, na čem je potřeba zapracovat do příští sezóny nebo proč se Dynamo vyznačuje tak tvrdým stylem hry.

 

JAK SE CÍTÍŠ PO PRVNÍ TRENÉRSKÉ SEZÓNĚ?

„Nebudu lhát, bylo to velmi náročné. Nejen časově, ale i psychicky."

 

ROZVEĎ TO PROSÍM.

„Jsem nadšený z posunu holek. Jejich pokroky potvrzovaly to, že to co děláme je správné. Co mě ale hodně mrzí je, že jsme některé věci nedokázali dostat i do zápasů, tam máme ještě veliké mezery a je potřeba na nich stále pracovat."

 

ČÍM SI MYSLÍŠ, ŽE TO JE? MÁŠ PLÁN JAK TO ZMĚNIT?

„Je potřeba holky podpořit v herním sebevědomí, aby dokázaly pracovat pod tlakem. Rozdíl je dělat něco v tréninkovém procesu a v zápase. Míra stresu je mnohonásobně vyšší."

 

 

JAK TEDY HODNOTÍŠ UPLYNULOU SEZÓNU?

„I přes zisk pouhých dvou bodů bych řekl, že máme velmi dobrý základ do sezony nadcházející. Víme, co v holkách je a budeme to dál rozvíjet."

 

JE PRAVDA, ŽE VĚTŠINA KÁDRU NIKDY PŘEDTÍM FLORBAL NEHRÁLA?

„Řekl bych, že je to tak půl na půl. Některé holky florbal dříve hrály, ale chyběly jim základy."

 

ZÁKLADY?

„Ano. Držení hole, základní postoj, taktická stránka hry. Každé hráčce se věnujeme individuálně. Také jsme se zaměřili na servis hokejek, doporučili vhodné hokejky dle možností a schopností děvčat…"

 

ZMIŇUJEŠ TAKTICKOU STRÁNKU HRY. DYNAMO SE VYZNAČUJE VELMI TVRDÝM, AŽ NEPŘÍJEMNÝM STYLEM. PROČ?

„Je to příprava na vyšší tempa utkání. První liga už není ,,plácaná’’ a extraligu ani popisovat nemusím."

 

S POČTEM 54 TRESTNÝCH MINUT JSTE NA DRUHÉM MÍSTĚ ZA TRUTNOVEM. NEBYLY NĚKTERÉ FAULY ZBYTEČNÉ?

„Tvrdá hra se sebou nese i trestné minuty. Malé procento faulů bylo zbytečné, většina však dle mého byla naprosto v pořádku. Dalším faktorem posuzování jsou samozřejmě rozhodčí, kteří měli někdy odlišný názor. Jen oni však rozhodují o míře přestupku. Nám nezbývá, než jejich rozhodnutí respektovat."

 

VRAŤME SE K PRVNÍ LIZE. CÍLE JSOU STÁLE STEJNÉ?

„Určitě."

JAK MÁTE NASTAVENÉ TRÉNOVÁNÍ BĚHEM NOUZOVÉHO STAVU?

„Máme nastavené tréninkové jednotky, jak kondiční, tak na florbalovou techniku. Holky nám posílají pravidelně videa svých pokroků, abychom mohli sledovat jejich vývoj a trochu jim, byť hodně omezeně, pomoci v jejich práci. Nechceme dopustit, abychom letní přípravu začínali od nuly."

BUDE LETNÍ PŘÍPRAVA STEJNĚ NÁROČNÁ JAKO LOŇSKÉ LÉTO?

„Ano. Musíme ovšem vzít v potaz situaci, která nám to trochu komplikuje, holky se poctivě připravují a hned jak to půjde, skočíme do toho znovu po hlavě."

POSLEDNÍ OTÁZKA. JAKÝ JE TVŮJ OSOBNÍ CÍL DO PŘÍŠTÍ SEZÓNY?

„Dáváme do zápasů jak my trenéři i holky maximum, přeji si aby se to projevilo i výsledkově. Také bych si přál, aby si holky florbal hlavně užívaly a byly štastné."

Partneři klubu